blogI

ELA TÄIEL RINNAL

Kirjutame

13.07.2018

AVAMEELSELT DEPRESSIOONIST JA ÄREVUSEST

(Maris). Oma elus olen väga mitmetel kordadel olnud periooditi depressioonis, võidelnud neil hetkedel ka ärevushoogude, ärevushäirete ja paanikahoogudega.
Pea pooled, kes tulevad minu vastuvõtule, on minu vastas istumas sarnase teemaga. Vaadates maailmas ringi, näen, et depressioon, ärevushäired ja paanikahood on üsnagi tavaliseks muutumas – tõenäoliselt olid nad varemgi nii, kuid neid lihtsalt ei pandud tähele – ei toodud esile.

Ma meelega ei keskendu selles artiklis kõigi oma ja oma klientide kogemuste sügavuse esile toomisesse, sellepärast, et pole vaja keskenduda sellele, mis kunagi oli, vaid saab leida maksimaalselt lahendusi just selleks, et elu oleks täpselt selline, nagu me tõeliselt soovime. 
4.06.2018

JUUNIKUU ALGUSE NAISTELEHE KAANEL

Juunikuus ilmuvas Naistelehes räägin ajakirjanikuga Kristi Kool hüpnoosist, selle olemusest, hirmudest hüpnoosi taga ja annan rohkelt praktilisi nõuandeid, kuidas ise oma elus teha need parandused, mida sa soovid lihtsate harjutustena.
Naistelehe pildid on teinud Triin Maasik ja meigi ja soengu Reelika Selirand
3.06.2018

LAPSED JA TÄHELEPANU OTSIMINE

(Maris) Viibisin lastega täna Männi pargis ja kuulasin kõrvalt kuidas ligikaudu 10-aastased omavahel räägivad: „Mine perse kuradi türa, Ken sa oled biseksuaalne, türa ma olen siin litsi all raisk, Granny sa oled pede, Granny on ahistaja, Granny sa oled pedofiil raisk.” Liikusime edasi teisele väljakule, kus märkasin kuidas 2 vene keelt rääkivat tütarlast tahavad sõbrustada 3 nähtavalt sama vana lapsega, ka umbes 10-11 aastastega. Eestikeelsed tüdrukud ülbitsesid ja tegid nalja venekeelsete üle, nimetasid neid nimedega, ka seetõttu et nad Eesti keeles ei räägi. Venekeelsed tüdrukud olid kurvad ja otsisid võimalusi suhtluseks aga teised läksid järjest ülbemaks, mõnitades neid nii keele oskamatuse pärast kui ükskõik mille pärast. 
17.03.2018

Prioriteedid ja oma elu ise loomine, nii nagu tahad!

Kas ma tahaksingi koguaeg nii reisida? Või mida üldse elus tahta?

Kirjutasin sellise pealkirja meelega. Istun hetkel otseses mõttes palmi all, läpakas süles ja teen osa tööst. Üksi reisile tulek oli teadlik otsus, tõsi – küll mõningase abiga sai see otsus tehtud, kuid siiski. Ja selle tulemusena olen ma siin. Edasi tuli hakata looma, et see oleks võimalik.

Just sellistest protsessidest me olemegi rääkinud – oma elu loomine, sisetunde kuulamine, prioriteetide seadmine. Ehk siis mis on see, mis on sulle tähtis?

Jagan videos oma mõtteid ning soovitan kõigile, kes soovivad kogeda ka seda, et tõesti saabki ise kõike luua ja minna lahti, näha-tajuda-tunda ka teisi inimesi – kas leida endale võimalus osaleda online koolitusel (LINK) või siis mõnusa kiirteena, tulla meie Bulgaaria enesearengu laagrisse! (LINK)
10 november, 2017

„Ma ei saa seda teha” - hetked 

Sain täna kirja, mis inspireeris mind seda postitust kirjutama.
„Kallis Maris. Mul on probleeme enda usaldamisega. Ma tunnen, et ma ei suuda endale midagi lubada. Ma tegelikult tahaks teie laagrisse tulla, aga mingid asjad on seal ees.”
Ja ma nii tah
an vastata, et ma tean, ma tean kust see tuleb. Ma tean, mis tunne see on, kui sa näed midagi ja näiteks tahaksid seda endale lubada või sealt osa võtta, aga mingil põhjusel leiad vabandusi ja olukordi, et ei saa. Olen ise täpselt samasugune olnud. See on elamine hirmus ja puuduses. See on see koht, kus raudselt iga inimene on korra elus käinud ja viibinud.
3 september, 2017

Uute alguste terviseks

Maris: See aasta tõi mulle mitmeid uusi alguseid. Uus saatesari, mille teine hooaeg esilinastub kohekohe, palju põnevaid pakkumisi ning väga vingeid koostöövõimalusi.
Mul on siiralt hea meel olnud aidata paljusid inimesi ning mul on veel parem meel, et mul on uus koostööpartner Siim, kellega koos me jätkasime Tõeline Mina brändi edasiarendust.
Siimuga koos koolitasime välja mitmeid terapeute, kes samamoodi töötavad nüüd meie brändi alt nii eraklientidega kui koos meiega ka firmadele motivatsiooni- jt koolitusi tehes. Seega tõstame klaasid, millega iganes sa soovid, ja ütleme toosti „palju õnne, uue alguse terviseks!“  

Maris ja Siim